İsviçreli bilim adamlarının son yıllarda keşfettiği mucizevi etkinin adı: Malus Domestica.

İsviçre dağlarında yetişen ve nesli tükenmek üzere olan bir elma türünün uzun süre bozulmadan kalabilmesi, bilim adamlarının dikkatini çekti.Elma üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, bu elma türünün uzun süre canlı kalabilen doku kök hücrelerine sahip olduğu tespit edildi.

Malus Domestica ekstraktı ile hazırlanan ve kozmetik sektöründe dünyanın ilk kök hücre özütü olan karışım, 2008 yılında İspanya’da düzenlenen In-Cosmetics Fuarı’nda yılın “en yenilikçi aktif bitkisel maddesi” seçilmiştir.

Bu mucize maddenin çok özel etkileri şunlardır:

– Hücre yenilenmesini ve hücre canlılığını arttırır.

-Hücrelerin daha uzun süre yaşamasına yardımcı olur.

– Hücrelerdeki yaşlanmayı geciktirir.

– Yeni hücre oluşumunu hızlandırır.

Bu sıra dışı bitkiye ait sırrın keşfedilmesi ile birlikte bu mucize madde, saç hücrelerinin ve saç köklerinin yenilenmesi amacı ile imal edilen ürünlerde kullanılmaya başlanmış ve son derece başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Saç ve saç kökü üzerinde inanılmaz bir etki gösteren Malus Domestica ile hazırlanmış olan saç bakım ürünleri ve özel karışımlar sayesinde saçların dökülmesini engellemenin ve geciktirmenin, ayrıca daha güçlü ve daha sağlıklı saçlara sahip olmanın mümkün olabildiği çok net bir şekilde gözlemlenmiştir. Uzmanlar; besleyici, canlandırıcı ve yenilikçi özeliklerinin yanı sıra,kontrolsüz salgılandığında saç dökülmesini hızlandıran sebum maddesinin salgılanmasını da dengelediği görülen özütün, doğadaki en etkili saç bakım formülü olduğu yönünde görüş birliğine varmışlardır.