ORENDA’nın Hikayesi

İnsanoğlunun varlığından itibaren saç sorunları özellikle dökülme ve kellik şeklinde süre gelmiştir. Buna paralel olarak, bu sorunların çözümleriyle ilgili metotlarda yıllar boyunca gelişmiştir.

Günümüzde konuyla ilgili sayısız ürünler üretilse de,tüketiciye fayda sağlamayan kimi sahte ürünler, reklamında gücüyle tüketiciye ulaşmakta ve sonuç alınamadığı için insanlarda hayal kırıklığına sebep olmaktadır.

İşte bu noktada Orenda ekibi tarafından ulusal ve uluslararası ar-ge çalışmalarıyla ortaya çıkarılan“kombine ürünler sistemi” geliştirilmiş,böylece “bir tek şampuanla saçlarınız çıkacak” yanlışına karşı toplumun bilinçlendirilmesi hedeflenmiştir. Konusunda uzman Orenda Ar-ge ekibi, öncelikli ihtiyaç olarak tespit edilen üç hedefe yönelik destek bakım kombine ürünler seti oluşturmaya karar vermiş ve bunun üretimini gerçekleştirmiştir:

  1. Anrogenetik yapıya bağlı saç dökülmelerinde destek bakım uygulaması.
  2. Hormonal metabolik ve beslenme bozukluklarına bağlı ayrıca diğer sebeplerden oluşan saç dökülmelerinde ana tedavinin yanında destek bakım uygulaması.
  3. Saçı dökülmüş saç ekimi yaptırmış kişilerin hem mevcut saçlarını sağlıklı tutma hemde ekilen saçların anagen döneme daha çabuk geçmesini hızlandıracak destek bakım uygulaması.