Saç Mezoterapisi ve PRP Nedir?

Saç Mezoterapisi ve PRP Nedir

Saç Mezoterapisi ve PRP Nedir?

Yirmili yaşlardan sonra hemen herkes için saçların dökülmesi büyük bir sorun teşkil eder. Uzmanlara göre günlük 50-100 adet saç dökülmesi normal karşılansa da dökülen saçların yerine yenilerinin gelmemesi kelliğin kapılarını aralayacaktır. Bu durum ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirmese de görsel anlamda birçok kişinin korkulu rüyasıdır. Bu sonla yüz yüze gelmek istemeyenler ise saç bakım ürünleri ile birlikte bazı klinik çalışmalardan yardım alarak bu süreci olabildiğince ertelemek için çaba gösterir. Çok fazla ekonomik ve kolay bir uygulama olmasa da bu klinik uygulamalar arasında en çok başvurulanlar saç mezoterapisi ve PRP.

Saç Mezoterapisi Nedir?
Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit ve yüzey geliştiricilerin formüle edildiği özel bir karışımın saç derisine enjekte edilmesi işlemi. Hazırlanan formülün özel bir karışım olması ve enjekte edilmesinin uzmanlık gerektiren bir uygulama olması nedeniyle bireysel olarak evde yapılabilecek bir uygulama değil.

PRP Nedir?
P.R.P. (PlateletRichPlasma) uygulamasında yine saç mezoterapisinde olduğu gibi hazırlanan bir karışım saç derisinde uygun biçimde enjekte edilir. Enjekte edilen karışım sayesinde kök hücrelerin uyarılıp aktif hale geçmeleri ve doku yenilenmesinin daha da hızlanması amaçlanır. PRP’nin saç mezaterapisinden farkı ise hazırlanan karışımdır. PRP yöntemi için hazırlanan karışım, kişinin kendi kanından elde edilen trombosit hücreleri ile hazırlanır.

PRP yöntemi saç mezoterapisine nazaran çok daha doğal bir uygulama olsa da enjekte edilecek içeriğin hazırlanması için bir laboratuvar ortamına ihtiyaç duyulur. Saç mezoterapisinde olduğu gibi PRP yöntemini de evde uygulamak bu yüzden mümkün değildir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir